Wtorek, 02 września 2014 r. imieniny: Dionizy, Izy, Juliana Wtorek XXI tygodnia okresu zwykłego

Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu

Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu

Godzina 21:00. Przy figurze Maryi za Kościołem św. Jana gromadzą się w ciemnościach ludzie. Za chwilę ciemność rozjaśni się migotającymi płomykami zapalonych świec. Bo światło w ciemnościach świeci. Światło, które potrafi rozjaśnić najgęstsze mroki ludzkiego barbarzyństwa. Przyszliśmy odmówić różaniec. Bo wiemy, że modlitwa potrafi burzyć mury podziałów i nienawiści. Łączymy się duchowo z naszymi braćmi i siostrami na Bliskim Wschodzie, którzy codziennie cierpią prześladowanie, zmuszani są do opuszczania swoich domów, mordowani są całymi rodzinami... tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa. Nasza modlitwa to krzyk rozdzierający czas i przestrzeń. To gest solidarności z chrześciajanami, którzy w Iraku, Syrii i w wielu krajach są prześladowani i zabijani z powodu swojej wiary... (galeria zdjęć) Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia! W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej włączyliśmy się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Przez cały dzień, na Mszach Świętych modliliśmy się za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Wielu naszych parafian przyjęło Komunię Świętą w ich intencji. Nasza młodzież włączyła się także w akcję na profilu społecznościowym FB, wstawiając swoje zdjęcia profilowe z napisem "Stop Christian massacre now!" (Zatrzymajmy natychmiast masakrę chrześcijan!). To wielkie świadectwo wiary i wrażliwości duchowej naszej kochanej młodzieży. Sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna. Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Przed 2003 roku w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. W ostatnich dniach Rada Konferencji Biskupów Europy (CCEE) wezwała członków Rady Bezpieczeństwa ONZ do podjęcia działań na rzecz powstrzymania tragedii mniejszości chrześcijańskiej w północnym Iraku. Biskupi Europy apelują o podjęcie pilnych działań na rzecz ofiar wojny i przemocy w różnych regionach świata.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rok wiary »

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu

Godzina 21:00. Przy figurze Maryi za Kościołem św. Jana gromadzą się w ciemnościach ludzie. Za chwilę ciemność rozjaśni się migotającymi płomykami zapalonych świec. Bo światło w ciemnościach świeci. Światło, które potrafi rozjaśnić najgęstsze mroki ludzkiego barbarzyństwa. Przyszliśmy odmówić różaniec. Bo wiemy, że modlitwa potrafi burzyć mury podziałów i nienawiści.

Łączymy się duchowo z naszymi braćmi i siostrami na Bliskim Wschodzie, którzy codziennie cierpią prześladowanie, zmuszani są do opuszczania swoich domów, mordowani są całymi rodzinami... tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa. Nasza modlitwa to krzyk rozdzierający czas i przestrzeń. To gest solidarności z chrześciajanami, którzy w Iraku, Syrii i w wielu krajach są prześladowani i zabijani z powodu swojej wiary... (galeria zdjęć)

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia! W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej włączyliśmy się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Przez cały dzień, na Mszach Świętych modliliśmy się za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Wielu naszych parafian przyjęło Komunię Świętą w ich intencji. Nasza młodzież włączyła się także w akcję na profilu społecznościowym FB, wstawiając swoje zdjęcia profilowe z napisem "Stop Christian massacre now!" (Zatrzymajmy natychmiast masakrę chrześcijan!). To wielkie świadectwo wiary i wrażliwości duchowej naszej kochanej młodzieży.

Sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna. Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Przed 2003 roku w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy.

W ostatnich dniach Rada Konferencji Biskupów Europy (CCEE) wezwała członków Rady Bezpieczeństwa ONZ do podjęcia działań na rzecz powstrzymania tragedii mniejszości chrześcijańskiej w północnym Iraku. Biskupi Europy apelują o podjęcie pilnych działań na rzecz ofiar wojny i przemocy w różnych regionach świata.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Około 50 osób z naszej Parafii, wraz z ks. Rafałem, wzięło udział w 303 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku wędrowaliśmy pod hasłem "Ubodzy w duchu". Stargardzcy pielgrzymi szli w grupie Czarnej, od 24 lat prowadzonej przez księży chrystusowców. Cieszy też fakt, że w tym roku pielgrzymowało tak wielu młodych ludzi.

Z Warszawy wyruszyliśmy 6 sierpnia. Dziewięć dni w drodze. Modlitwa, konferencje, wspólne posiłki i noclegi. Szliśmy w upale i deszcu. Każdy niósł w sercu jakąś intencję. Zastanawialiśmy się po drodze: cóż znaczy być ubogim w duchu. Z każdym dniem doświadczaliśmy, jak poteżnie działa w nas moc Boga. Bo ubogi w duchu to ten, który nie boi się utracić wszystkiego, z miłośći i dla miłości. Na Jasną Górę dotarliśmy 14 sierpnia. Ok. godz. 18:00 weszliśmy do kaplicy cudownego obrazu i spojrzeliśmy w oczy naszej Matki. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Bo nam serca Niebem się zalały... Zapraszamy do galerii zdjęć.

70 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Rafałem uczestniczyła w stargardzkich obchodach 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O 16:00 odbyła się w Kościele Parafii św. Ducha Msza Święta w intencji poległych powstańców i Warszawiaków. Po Mszy Św., w godz. "W" o 17:00 - oddano cześć poległym powstańcom. Uroczystości przygotował Polski Klub Patriotyczny. Cześć bohaterom! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pielgrzymka do Medjugorie

W dniach 9-18 lipca, grupa naszych parafian wraz z ks. Rafałem udała się na Bałkany. Cel jeden - Medjugorie. Oprócz tego kilka wspaniałych bośniackich i chorwackich miejsc.

Aktywny wypoczynek został połączony z modlitwą i wieloma pięknymi duchowymi doświadczeniami. Odwiedziliśmy Pragę, Dubrovnik, Split i Mostar. W chorwackim sanktuarium w Verpic, modliliśmy się w intencji naszych rodzin. W dubrownickim kościele św. Błażeja małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską. Nie zabrakło wypoczynku nad Adriatykiem i urokliwymi wodospadami Kravica. Wieczorami uczestniczyliśmy w Eucharystii i Adoracji. Wraz z setkami pielgrzymów z całego świata, modliliśmy się, zanurzeni w niezwykłym duchowym klimacie Medjugorie. Dziękujemy Bogu za tych pięknych dziesięć dni. Królowo Pokoju, módl się za nami... Zapraszamy do galerii zdjęć.

zobacz wszystkie wiadomości »
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl