Niedziela, 26 października 2014 r. imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy XXX Niedziela okresu zwykłego

Rusza Seminarium Odnowy w Duchu Świętym

Rusza Seminarium Odnowy w Duchu Świętym

Jeśli szczerze szukasz… miłości, obecności? Szukasz Jezusa? Albo słyszałeś że ON szuka Ciebie? Jesteś zmęczony, bez entuzjazmu do nauki, pracy? Chcesz w końcu coś zmienić w swoim życiu… Chcesz zmienić swój stosunek do ludzi, Boga? Chcesz pogłębić swoją więź z Bogiem we wspólnocie? Pragniesz odkryć w sobie charyzmaty i dary Ducha Świętego? Pragniesz tego doświadczyć? Przyjdź na spotkanie Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym w poniedziałek 27 października o godz. 18.30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie... Co to jest Seminarium Odnowy w Duchu Świętym? Można powiedzieć, że są to swego rodzaju rekolekcje skierowane do osób dorosłych, do młodzieży. Seminarium Odnowy jest przeznaczone dla osób pragnących odnaleźć wiarę lub ją pogłębić. Raz w tygodniu odbywa się spotkanie, podczas którego jest czas na wspólną Mszę Świętą, konferencję, dzielenie się w grupach oraz modlitwę wspólnotową. Każdy z tygodni ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m.in. Pisma Świętego, medytacji Słowem Bożym, rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd.)... Ci, którzy przeżyli już ten czas, mówią, że to czas uzdrowienia i dotyku samego Boga. By wziąć udział w tych rekolekcjach nie trzeba pakować manatków i drałować na drugi koniec Polski. Wszystko jest na miejscu. W Parafii św. Józefa, w Stargardzie. Poza tym: to rekolekcje rozciągnięte w czasie. Nie trzeba drążącą ręką wypisywać tygodnia urlopu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rok wiary »

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

Rusza Seminarium Odnowy w Duchu Świętym

Jeśli szczerze szukasz… miłości, obecności? Szukasz Jezusa? Albo słyszałeś że ON szuka Ciebie? Jesteś zmęczony, bez entuzjazmu do nauki, pracy? Chcesz w końcu coś zmienić w swoim życiu… Chcesz zmienić swój stosunek do ludzi, Boga? Chcesz pogłębić swoją więź z Bogiem we wspólnocie? Pragniesz odkryć w sobie charyzmaty i dary Ducha Świętego? Pragniesz tego doświadczyć? Przyjdź na spotkanie Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym w poniedziałek 27 października o godz. 18.30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie...

Co to jest Seminarium Odnowy w Duchu Świętym?

Można powiedzieć, że są to swego rodzaju rekolekcje skierowane do osób dorosłych, do młodzieży. Seminarium Odnowy jest przeznaczone dla osób pragnących odnaleźć wiarę lub ją pogłębić. Raz w tygodniu odbywa się spotkanie, podczas którego jest czas na wspólną Mszę Świętą, konferencję, dzielenie się w grupach oraz modlitwę wspólnotową.

Każdy z tygodni ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m.in. Pisma Świętego, medytacji Słowem Bożym, rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd.)...

Ci, którzy przeżyli już ten czas, mówią, że to czas uzdrowienia i dotyku samego Boga. By wziąć udział w tych rekolekcjach nie trzeba pakować manatków i drałować na drugi koniec Polski. Wszystko jest na miejscu. W Parafii św. Józefa, w Stargardzie. Poza tym: to rekolekcje rozciągnięte w czasie. Nie trzeba drążącą ręką wypisywać tygodnia urlopu.

Uroczystość Wszystkich Świętych

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i o godz. 19.00.W tym dniu Msza Św. na nowym cmentarzu na Giżynku o godz. 11.00. Procesja na Stary Cmentarz rozpocznie się przy kościele św. Ducha o godz. 12.00. po niej przy grobach kapłanów rozpocznie się Msza św.za zmarłych, których groby znajdują się na naszym cmentarzu. Serdecznie zapraszamy na godz. 16.00 na Cmentarz Wojskowy przy ul. Reymonta na modlitwę za zmarłych w obronie ojczyzny.  O godz. 18.00 nie będzie żadnego nabożeństwa.

Miesiąc listopad – czas modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni możemy zabrać karty wypominkowe. Okażmy w ten sposób wdzięczność naszym bliskim, którzy oczekują na dar zbawienia. W listopadzie codziennie o godz. 18.00 odmawiamy różaniec połączony z odczytywaniem  imion wymienionych na kartach wypominkowych. Za tych zmarłych odprawiamy Msze św. w każdy wtorek o godz. 18.30.

Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny - codziennie za  dusz w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz stan łaski uświęcającej.

W każdą niedzielę listopada zapraszamy na Stary Cmentarz o godz. 15.00 na różaniec za zmarłych. Początek procesji przy bramie cmentarza.

24 X - MSZA O UZDROWIENIE

Kochani, w najbliższy piątek (24 X) w naszym kościele,  o godz. 18:30 - Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie połączona z Muzycznym Uwielbieniem.

Modlitwie pełnej duchowego ognia towarzyszyć będzie Zespół Młodzieżowy "Wieczernik". W czasie Eucharystii będziemy się modlić o duchowe i fizyczne uzdrowienie. Po Mszy, przed Najświętszym Sakramentem, trwać będziemy w dziękczynieniu i uwielbieniu naszego Pana. Przyjdź i przekonaj się jak wielki i dobry... jest Bóg. Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy pragną doświadczyć uzdrawiającego działania Ducha Świętego.

V Pielgrzymka Młodych 2014

To była V Pielgrzymka Młodych, której punktem centralnym (tradycyjnie) stało się jasnogórskie czuwanie nocne w intencji polonii zagranicznej. W pielgrzymce wzięła udział młodzież wraz z rodzicami. Oprócz Jasnej Góry byliśmy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, w Sandomierzu, Czernej, Wadowicach, Krakowie oraz w Świebodzinie.

Jednym z najbardziej poruszających momentów (oprócz spoglądania w oczy Czarnej Madonny na Jasnej Górze) była modlitwa różańcowa, którą odmówiliśmy na wzgórzu Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. W czasie pielgrzymki modliliśmy się w intencji młodzieży, maturzystów i rodzin. Pielgrzymka trwała cztery dni. Wróciliśmy z niej umocnieni duchowo i przeszczęśliwi, że było nam dane odwiedzić tyle niezwykłych miejsc, naznaczonych Bożą Obecnością oraz polską historią. Zapraszamy do galerii zdjęć.

zobacz wszystkie wiadomości »
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl