Wtorek, 21 października 2014 r. imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza Wtorek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu

Dzisiaj wszyscy jesteśmy chrześcijanami z Bliskiego Wschodu

Godzina 21:00. Przy figurze Maryi za Kościołem św. Jana gromadzą się w ciemnościach ludzie. Za chwilę ciemność rozjaśni się migotającymi płomykami zapalonych świec. Bo światło w ciemnościach świeci. Światło, które potrafi rozjaśnić najgęstsze mroki ludzkiego barbarzyństwa. Przyszliśmy odmówić różaniec. Bo wiemy, że modlitwa potrafi burzyć mury podziałów i nienawiści. Łączymy się duchowo z naszymi braćmi i siostrami na Bliskim Wschodzie, którzy codziennie cierpią prześladowanie, zmuszani są do opuszczania swoich domów, mordowani są całymi rodzinami... tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa. Nasza modlitwa to krzyk rozdzierający czas i przestrzeń. To gest solidarności z chrześciajanami, którzy w Iraku, Syrii i w wielu krajach są prześladowani i zabijani z powodu swojej wiary... (galeria zdjęć) Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia! W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej włączyliśmy się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Przez cały dzień, na Mszach Świętych modliliśmy się za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Wielu naszych parafian przyjęło Komunię Świętą w ich intencji. Nasza młodzież włączyła się także w akcję na profilu społecznościowym FB, wstawiając swoje zdjęcia profilowe z napisem "Stop Christian massacre now!" (Zatrzymajmy natychmiast masakrę chrześcijan!). To wielkie świadectwo wiary i wrażliwości duchowej naszej kochanej młodzieży. Sytuacja chrześcijan w Iraku jest dramatyczna. Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Przed 2003 roku w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. W ostatnich dniach Rada Konferencji Biskupów Europy (CCEE) wezwała członków Rady Bezpieczeństwa ONZ do podjęcia działań na rzecz powstrzymania tragedii mniejszości chrześcijańskiej w północnym Iraku. Biskupi Europy apelują o podjęcie pilnych działań na rzecz ofiar wojny i przemocy w różnych regionach świata.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rok wiary »

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

V Pielgrzymka Młodych 2014

To była V Pielgrzymka Młodych, której punktem centralnym (tradycyjnie) stało się jasnogórskie czuwanie nocne w intencji polonii zagranicznej. W pielgrzymce wzięła udział młodzież wraz z rodzicami. Oprócz Jasnej Góry byliśmy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, w Sandomierzu, Czernej, Wadowicach, Krakowie oraz w Świebodzinie.

Jednym z najbardziej poruszających momentów (oprócz spoglądania w oczy Czarnej Madonny na Jasnej Górze) była modlitwa różańcowa, którą odmówiliśmy na wzgórzu Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. W czasie pielgrzymki modliliśmy się w intencji młodzieży, maturzystów i rodzin. Pielgrzymka trwała cztery dni. Wróciliśmy z niej umocnieni duchowo i przeszczęśliwi, że było nam dane odwiedzić tyle niezwykłych miejsc, naznaczonych Bożą Obecnością oraz polską historią. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tłumy na projekcji filmu "Ziemia Maryi"

Kilkunastometrowa kolejka do kasy, tłumy mieszkańców Stargardu i okolic, gorączkowe zerkanie na zegarek i lęk, że może zabraknąć biletów... Tak wyglądało dzisiaj kino SCKu, oblężone przez ludzi, którzy zapragnęli obejrzeć niezwykły film "Ziemia Maryi". Niestety, w stargardzkim kinie odbyły się tylko dwa seanse (w tym jeden na mniejszej sali), seanse na prośbę mieszkańców miasta.

I gorzka refleksja, gdzieś głęboko w sercu: dlaczego w naszym miejskim kinie tygodniami puszczane są często totalne "szmiry" na które przychodzi czasem po pięć, dziesięć osób? I dlaczego nie puszcza się za często - filmów ambitniejszych, także religijnych, na które (jak było dziś widać) istnieje wśród mieszkańców miasta - duchowe zapotrzebowanie?... Dwa wymuszone seanse "Ziemi Maryi" to za mało... A film jest przepiękny. Wdziera się w duszę głęboko... Zapraszamy do galerii zdjęć.

Spotkanie z Kajetanem Rajskim

W sobotę, w Piwnicy Duchowej, miało miejsce ciekawe wydarzenie - spotkanie z Kajetanem Rajskim, studentem II roku prawa UJ. Kajetan jest wielkim pasjonatem historii, autorem wielu książek i publikacji o tematyce religijnej i historycznej.

W czasie spotkania Kajetan Rajski prezentował swoją najnowszą książkę: "Wilczęta. Wywiady z dziećmi żołnierzy wyklętych". Autor przedstawił trudne losy rodzin wielu bohaterskich żołnierzy AK oraz bezsilność środowisk patriotycznych i prawicowych wobec ciągłych przeszkód w budowaniu pamięci żołnierzy wyklętych. Organizatorem spotkania był Stargardzki Klub Patriotyczny oraz Duszpasterstwo Młodych "Wieczernik" działające w naszej parafii. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Puściliśmy w nasze miasto i w świat Iskrę Bożego Miłosierdzia

W niedzielę (28 września) na całym świecie o godz. 15:00 katolicy w łączności z papieżem Franciszkiem modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia. Nasza Parafia włącza się w tę piękną akcję. Kilkaset osób przybyło pod pomnik Jana Pawła II. Modlitwie przewodniczył ks. Łukasz Klimek SChr, duszpasterz gimnazjalistów.

Wspólnie razem zawierzyliśmymy Bożemu Miłosierdziu nasze rodziny, nasze miasto, naszą Ojczyznę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

zobacz wszystkie wiadomości »
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl