Czwartek, 21 sierpnia 2014 r. imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rok wiary »

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Około 50 osób z naszej Parafii, wraz z ks. Rafałem, wzięło udział w 303 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku wędrowaliśmy pod hasłem "Ubodzy w duchu". Stargardzcy pielgrzymi szli w grupie Czarnej, od 24 lat prowadzonej przez księży chrystusowców. Cieszy też fakt, że w tym roku pielgrzymowało tak wielu młodych ludzi.

Z Warszawy wyruszyliśmy 6 sierpnia. Dziewięć dni w drodze. Modlitwa, konferencje, wspólne posiłki i noclegi. Szliśmy w upale i deszcu. Każdy niósł w sercu jakąś intencję. Zastanawialiśmy się po drodze: cóż znaczy być ubogim w duchu. Z każdym dniem doświadczaliśmy, jak poteżnie działa w nas moc Boga. Bo ubogi w duchu to ten, który nie boi się utracić wszystkiego, z miłośći i dla miłości. Na Jasną Górę dotarliśmy 14 sierpnia. Ok. godz. 18:00 weszliśmy do kaplicy cudownego obrazu i spojrzeliśmy w oczy naszej Matki. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Bo nam serca Niebem się zalały... Zapraszamy do galerii zdjęć.

70 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Rafałem uczestniczyła w stargardzkich obchodach 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O 16:00 odbyła się w Kościele Parafii św. Ducha Msza Święta w intencji poległych powstańców i Warszawiaków. Po Mszy Św., w godz. "W" o 17:00 - oddano cześć poległym powstańcom. Uroczystości przygotował Polski Klub Patriotyczny. Cześć bohaterom! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pielgrzymka do Medjugorie

W dniach 9-18 lipca, grupa naszych parafian wraz z ks. Rafałem udała się na Bałkany. Cel jeden - Medjugorie. Oprócz tego kilka wspaniałych bośniackich i chorwackich miejsc.

Aktywny wypoczynek został połączony z modlitwą i wieloma pięknymi duchowymi doświadczeniami. Odwiedziliśmy Pragę, Dubrovnik, Split i Mostar. W chorwackim sanktuarium w Verpic, modliliśmy się w intencji naszych rodzin. W dubrownickim kościele św. Błażeja małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską. Nie zabrakło wypoczynku nad Adriatykiem i urokliwymi wodospadami Kravica. Wieczorami uczestniczyliśmy w Eucharystii i Adoracji. Wraz z setkami pielgrzymów z całego świata, modliliśmy się, zanurzeni w niezwykłym duchowym klimacie Medjugorie. Dziękujemy Bogu za tych pięknych dziesięć dni. Królowo Pokoju, módl się za nami... Zapraszamy do galerii zdjęć.

GÓRA TABOR 2014 - spotkanie młodych

W dniach 2-6 lipca, w Mórkowie k. Leszna odbyło się wakacyjne spotkanie młodych "Góra Tabor", od lat wielu organizowane przez zgromadzenie księży i braci chrystusowców. W spotkaniu wzięło udział 160 młodych ludzi, w tym rekordowa liczba - 60 osób, z naszej Parafii. Ku naszej wielkiej radości, pojawili się też całą rodziną, przedstawiciele Domowego Kościoła - państwo Biernaccy.

Młodzież udała się na Górę Tabor z ks. Rafałem. Spotkanie młodych odbyło się pod hasłem: ":Mówię ci, wstań". Na tegorocznej Górze Tabor zgłębialiśmy tajemnicę Chrztu Świętego. Młodziez uczestniczyła w spotkaniach w grupie, w warsztatach tematycznych. Nowością tegorocznego spotkania młodych był Namiot Adoracji, w którym młodzież adorowała Najświętszy Sakrament.

Nie zabrakło wspólnej modlitwy, Muzycznego Uwielbienia, konferencji, świadectw a także taborowego turnieju siatkarskiego. Dwie drużyny z naszej Parafii wywalczyły drugie i czwarte miejsce. Zapraszamy do galerii zdjęć.

zobacz wszystkie wiadomości »
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl